Już po raz czwarty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza zawodników z całej Polski do udziału w imprezie pod nazwą IV Triathlon MOSiR Łomża, zaplanowanej na 13 sierpnia 2017 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 lipca.
Start Triathlonu odbędzie się na Plaży Miejskiej w Łomży o godzinie 12.00, natomiast finisz będzie miał miejsce na bulwarach nadnarwiańskich przy Porcie Łomża. Pierwszym etapem rywalizacji będzie pływanie na dystansie 1,2 km.
Kolejny etap to rower. Tutaj dystans wyniesie 15 km (3 pętle). Start będzie znajdował się w rejonie przystani u zbiegu bulwarów i wjazdu do Hospicjum. Trasę przejazdu rowerem przewidziano całą szerokością jezdni ulicami Rybaki i Sikorskiego na odcinku od ulicy Zdrojowej do ulicy Włościańskiej w Piątnicy.
Końcowe starcie odbędzie się w konkurencji biegu na dystansie 3 km (3 pętle). Start zawodników do biegu ulokowany zostanie na bulwarach, dalej chodnikiem przy ulicy Rybaki do ulicy Żydowskiej. Zakończenie odbędzie się również na bulwarach.
W Triathlonie użyty zostanie profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu z podziałem na konkurencje.
Chętni do rywalizacji w triathlonie mogą zgłaszać się do 25 lipca pod adresem email: kwalczyk@mosir.lomza.pl, wysyłając zgłoszenie oraz opłacając wpisowe w wysokości 50 zł.