W południe rozpoczął się wojskowy piknik „Silna Biało-Czerwona” w Nowogrodzie.
Podczas pikniku można obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojska, np.: czołg K2, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak. Zaplanowano również dynamiczne pokazy wyszkolenia żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy. Na pikniku oraz w specjalnych punktach rekrutacyjnych obecni są przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.
- W tym miejscu, w Nowogrodzie, zgromadziliśmy najnowocześniejszy sprzęt, który występuje w Siłach Zbrojnych – mówi płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. - Zapraszamy do Nowogrodu, ze względu na to, że chcemy wspólnie z Wami świętować Święto Wojska Polskiego. (…) Jesteśmy tutaj, jesteśmy po to, żeby Was na co dzień bronić i wspierać, gdyby do tego musiało dojść. Wojsko Polskie z Narodem, Naród z Wojskiem Polskim.
Reklama
Poniżej program wydarzenia:
Niedługo materiał VIDEO