Reklama

Silna Biało-Czerwona. Trwa piknik wojskowy w Nowogrodzie [VIDEO i FOTO]

14/08/2023 14:20

​​​​​​​W południe rozpoczął się wojskowy piknik „Silna Biało-Czerwona” w Nowogrodzie.

Podczas pikniku można obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojska, np.: czołg K2, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak. Zaplanowano również dynamiczne pokazy wyszkolenia żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy.  Na pikniku oraz w specjalnych punktach rekrutacyjnych obecni są przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.

- W tym miejscu, w Nowogrodzie, zgromadziliśmy najnowocześniejszy sprzęt, który występuje w Siłach Zbrojnych – mówi płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. -  Zapraszamy do Nowogrodu, ze względu na to, że chcemy wspólnie z Wami świętować Święto Wojska Polskiego. (…) Jesteśmy tutaj, jesteśmy po to, żeby  Was na co dzień bronić i wspierać, gdyby do tego musiało dojść. Wojsko Polskie z Narodem, Naród z Wojskiem Polskim.

Reklama

Poniżej program wydarzenia:

  • 12:00 - rozpoczęcie pikniku wojskowego "Silna Biało-Czerwona"
  • 13:00 - występ orkiestry wojskowej z Siedlec
  • 14:00 - spotkanie z muzyką patriotyczno-wojskową
  • 15:00 - kurpiowskie zespoły z Nowogrodu działające przy M-GOK
  • 16:00 - zespół „Droga na Ostrołękę”
  • 17:00 - Inscenizacja walk o Nowogród z 1939 roku
  • 17:30 - zespół wojskowy „My z Łomży”
  • 18:00 - zakończenie pikniku wojskowego "Silna Biało-Czerwona"

Niedługo materiał VIDEO 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości