Reklama

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS? Chodzi o przyszłość klubu

10/10/2019 07:45

O zamiarze przekształcenia Łomżyńskiego Klubu Sportowego w spółkę akcyjną z większościowym udziałem miasta mówi się od dawna, a już niedługo nadzwyczajne zgromadzenie członków klubu ma podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia na to zgody. Decyzję dotyczącą działalności klubu w przyszłości przedstawiciele ŁKS-u chcą podjąć wspólnie z władzami Łomży.

Zdaniem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego sportowa spółka akcyjna jest najlepszą formą organizacyjną dla funkcjonowania ŁKS-u.

- Chcemy poprawić sytuację finansową i podnieść prestiż Klubu. W tym celu musimy podjąć konkretne działania, by nasza drużyna miała jak najlepsze warunki do osiągania dobrych wyników w lidze i pucharze, a kibice mieli powody do radości z kolejnych zwycięstw naszych zawodników  – mówi włodarz miasta.

Wiele polskich drużyn z powodzeniem funkcjonuje na zasadach spółki. Taka sytuacja ma miejsce np. w Zabrzu, gdzie miasto jest jedynym udziałowcem tamtejszego Górnika, podobnie całość udziałów miasto posiada w klubie obecnego mistrza Polski Piasta Gliwice. W ramach tej formy organizacyjnej działają również kluby w niższych ligach. Nie tak dawno jednosekcyjną sportową spółką akcyjną stały się Wigry Suwałki i Hutnik Warszawa.

Reklama

- Uważam, że przekształcenie ŁKS-u ze stowarzyszenia w sportową spółkę akcyjną zapewni stabilną pozycję Klubu na piłkarskiej mapie Polski – mówi Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża. W jego ocenie zawiązanie spółki w znaczącym stopniu powinno przyczynić się do awansu klubu do wyższych rozgrywek ligowych.

O powołaniu SSA mówiło się w trakcie spotkania konsultacyjnego z kancelarią prawną z Białegostoku, która prowadziła proces przekształcenia zespołu wspomnianych wcześniej suwalskich Wigier. W spotkaniu wziął udział Sławomir Kopczewski - prezes Podlaskiego ZPN oraz przedstawiciele Rady Miejskiej.

Reklama

- Przekształcenie ŁKS-u w spółkę prawa handlowego wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, co może doprowadzić do racjonalnego wykorzystania marki naszego Klubu - uważa wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz, który ocenia, że działalność klubów w formie stowarzyszenia jest archaiczna.

W najbliższym czasie powinny odbyć się konsultacje z prawnikami, przedstawicielami klubu i samorządu miasta. Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków ŁKS 1926 Łomża niedługo ma podjąć stosowną uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekształcenie formy organizacyjnej klubu.  Rozwiązanie przewiduje odrębną działalność Młodzieżowego ŁKS-u.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości