Reklama

Sukcesy zawodników Fight Club Łomża w Mistrzostwach Polski [FOTO]

02/10/2017 08:55

Sześć medali indywidualnych i trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej to niewątpliwy sukces zawodników Fight Club Łomża, którzy w minioną sobotę wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Grapplingu GI i NOGI, zorganizowanych w Warszawie. Mistrzostwa były jednocześnie jednym z turniejów eliminacyjnych do kadry Polski na rok 2018.

Warszawski turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Zapaśniczego i był jednym z turniejów eliminacyjnych do kadry Polski na rok 2018. Fight Club Łomża reprezentowało w nim pięciu zawodników, którzy wywalczyli łącznie sześć medali. Podwójną zdobyczą może pochwalić się trener łomżyńskich fighterów Damian Zorczykowski, ale jedyny złoty krążek wywalczył Marcin Opoński.

Zawodnicy walczyli w dwóch formułach: GI (w kimonach) oraz NOGI (bez kimon). W pierwszej na najwyższym stopniu podium stanął  Marcin Opoński kat. +100 kg, srebro wywalczył  Damian Zorczykowski Zawodnik kat. -71 kg, a brązowe medale zostały własnością  Huberta Sulewskiego Fighter Mma_bjji kat. -71 kg i Norberta Batogowskiego kat. -100 kg.

Reklama

- Trzeba dodać, że turniej ten odbył się bez żadnego podziału zaawansowania i nasi chłopcy walczyli z bardziej doświadczonymi zawodnikami i czołówką Polski i Europy. Tym bardziej cieszy nas zajęte trzecie miejsce drużynowo, gdzie po raz kolejny zaznaczyliśmy nasz poziom parterowy, a przed nami na podium były takie drużyny jak Berserkers Team połączona z kilku miast oraz Grappling Kraków. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i bardzo im gratulujemy. Razem tworzymy mocny team - podkreśla trener Damian Zorczykowski.

W formule NOGI (bez kimon) drugie miejsce zajął Damian Zorczykowski kat.-71, a trzecie - Norbert Batogowski kat. -100 kg.

Reklama

- Jestem zadowolony, bo była to kolejna nauka dla mnie. Dwukrotnie przegrałem z Kubą Witkowskim, ósmym zawodnikiem na świecie ADCC sprzed tygodnia (posiadacz czarnego pasa BJJ - red.). Cieszy mnie fakt, że przegrałem po wyrównanej walce w dogrywce w formule GI, niestety w formule NOGI zostałem poddany - tłumaczy Zorczykowski.

Zawodnicy Fight Club Łomża dziękują swojemu Sponsorowi Głównemu, firmie Sonarol Sp.j. Najda, dzięki któremu mogli wystartować w tym turnieju, który nie należał do najtańszych ze względu na konieczność wykupienia licencji zarówno klubowej jak i zawodniczych oraz wniesienia opłat startowych i poniesienia kosztów dojazdu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości