Reklama

Święto tenisa OTK "Piątuś” Cup zakończone [FOTO]

29/05/2017 07:26

Aleksandra Węgrzyn z UKS RP SPORT Olsztyn wygrała zorganizowany po raz trzeci „Piątuś Cup" czyli ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodziczek w tenisie. Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rywalizowało 16 tenisistek w wieku do 14 lat.

Aleksandra Węgrzyn nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie sześć meczów. Drugie miejsce zajęła Martyna Zaremba (WTS DeSki Warszawa), trzecia była Aleksandra Głowacka (KS Budowlani Olsztyn), a czwarta Marta Demianiuk (Fundacja Akademia Sportu PRO-AM Warszawa).

Ważnym zamysłem organizatorów OTK Piątuś Cup było to, aby pokazać miłośnikom tej dyscypliny sportu z naszego miasta tenis na najwyższym polskim poziomie. Kibice mogli podziwiać techniczno-taktyczne zagrania czołowych zawodniczek Polski (odwiedziły nas tenisistki z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi i Poznania) a korty III LO zamieniły się także w miejsce degustacji zdrowych produktów OSM w Piątnicy.

Reklama

Pogoda dopisała, zawody odbywały się w systemie grupowym, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze „każda z każdą" w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów.

W rozgrywkach gospodarza turnieju, łomżyński klub UKS „Return" Łomża reprezentowała Maja Cyndzas. Maja nie grywa na co dzień w turniejach ogólnopolskich , a swój udział w zawodach potraktowała typowo szkoleniowo. Zagrała dobrze pokazując bardzo ładną technikę gry, wykazując wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne.

Reklama

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędowi Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości