Na tę drogę czekali chyba wszyscy kierowcy. Mowa o łączniku Via Baltica, dzięki któremu kierowcy szybciej pomkną w kierunku Kolna. Po drodze zmotoryzowanych czekają aż cztery nowe ronda.
Dziś po południu został oddany do użytku łącznik Via Baltica ze starą drogą krajową nr 61, dzięki temu szybciej i bezpieczniej dojedziemy w kierunku Kolna i dalej na Mazury.
W Kisielnicy nie trzeba będzie tracić czasu czekając przed sygnalizacją świetlną, zapewne kilkukilometrowe korki to już historia. Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu, podczas budowy ronda w Kisielnicy, w ciągu drogi krajowej nr 61 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął wówczas 21-letni kierowca samochodu osobowego, w którego auto wjechała rozpędzona ciężarówka.
W kolejnym miesiącu przejezdne mają być również kolejne odcinki trasy Via Baltica. Przejedziemy wtedy drogą S61 od węzła Kolno do Stawisk i dalej do Szczuczyna.