Reklama

TO JEST TEMAT: Prezes Żegalski: Dzięki trafionym inwestycjom MPEC-u mieszkańcy Łomży zyskali i będą zyskiwać #44

20/03/2024 19:55

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic do oglądania kolejnego odcinka naszego cyklu "To Jest Temat". W najnowszym wydaniu nasza dziennikarka Magda Bochenek, przeprowadziła szczegółową rozmowę z prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży Radosławem Żegalskim. Dyskusja dotyczyła szeregu istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem i planami MPEC, w tym produkcją ciepła, wyzwaniami, przed którymi stoi przedsiębiorstwo, a także niedawną polemiką wywołaną przez artykuł pana Tadeusza Zaremby.

Prezes Żegalski zarzuca Tadeuszowi Zarembie podane w swoim artykule nieprawdziwych informacji co do wzrostów cen w łomżyńskiej spółce ciepłowniczej.

- Został popełniony błąd matematyczny - tłumaczy prezes. - Podejrzewam, że po to, żeby wzbudzić większe emocje wśród czytelników - dodaje Żegalski. - Będziemy prosili pana Zarembę, żeby sprostał te wszystkie informacje, które są nieprawdziwe.

Nasz gość podzielił się też informacją, że dzięki dobrej sytuacji jego spółki zostanie przekazanych 5 milionów złotych w postaci upustów do rachunków dla mieszkańców Łomży. Ponadto, prezes Żegarski podkreślił inwestycje przedsiębiorstwa.

Reklama

- Brokerzy wycenili nasz zakład na 253 miliony złotych, 5 lat temu było to około 70 milionów złotych. To znaczący wzrost, który świadczy o skutecznym zarządzaniu i inwestycjach, które przyczyniły się do zwiększenia wartości MPEC oraz jego potencjału w przyszłości.

Rozmowa rzuca światło na wiele ważnych kwestii i pozwala lepiej zrozumieć, jak skomplikowany i niezbędny dla funkcjonowania miasta jest system energetyczny. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/03/2024 19:55
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości