Cały czas zbierany jest sprzęt dla ukraińskich ratowników. Akcję uruchomił w regionie, na prośbę komendanta Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy, samorząd województwa podlaskiego. Urząd Marszałkowski poinformował dziś, że pierwsza tura darów została już przekazana do urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, a stamtąd trafi do służb ratunkowych z Obwodu Iwano-Frankowskiego w Ukrainie.
Przekazano m.in. torby medyczne z pełnym wyposażeniem, kołnierze ortopedyczne, piły motorowe, koce oraz leki najpilniejszej potrzeby.
Zbiórki prowadzone są w siedzibach spółki PKS Nova. Jak podkreśla Maciej Kudrycki, koordynator akcji w PKS Nova, cały czas zgłaszają się kolejne osoby, które chcą przekazać potrzebne rzeczy.
- Zbiórka trwa. Jeszcze dziś oczekujemy na kolejne dostawy. Zgłosiło się do nas m.in. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie. Strażacy mają tam przygotować rzeczy, których nie używają i przekazać tu do nas – mówił. – Najbardziej potrzebujemy latarek, kamer termowizyjnych oraz noszy.
Reklama
Na wszelkie pytania odpowiada koordynator akcji (tel. 661 305 096) Lista sprzętu potrzebnego ratownikom z Ukrainy znajduje się tutaj: Zbiórka dla ukraińskich ratowników
Zbiórka prowadzona jest w budynkach PKS Nova kilku miastach:
Punkty pracują od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00, w weekendy, w godz. 8.00 – 16.00.
Wrota Podlasia/mylomza