Reklama

Trzonkowska wicemistrzynią Polski [FOTO]

01/08/2016 06:50

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Jeleniej Górze znakomicie spisała się Beata Trzonkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA). Nasza zawodniczka podczas sobotniego konkursu pchnięcia kulą wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski pchając czterokilogramową kulą na odległość 13metrów i 91 centymetrów.

Beata na drugim miejscu była od pierwszej kolejki a swoje najlepsze pchnięcie wykonała w drugiej kolejce. Medal Beaty to jej trzeci krążek z Mistrzostw Polski, wcześniejsze dwa medale zdobywała w rzucie dyskiem (2010 i 2012). Natomiast w konkursach pchnięcia kulą zawsze zawodniczka była blisko podium, ale medalu nie udawało się zdobyć. O skali pecha niech świadczą cztery czwarte miejsca z czego aż trzy razy medal traciła w ostatniej, szóstej kolejce.

Beata Trzonkowska jest studentką trzeciego roku fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP, od roku prowadzi też zajęcia z miotaczami (dysk, kula, oszczep) w UKS Liceum Sportowe Łomża. Jest sama sobie trenerem...

Reklama

- Jechałam na Mistrzostwa z trzecim wynikiem i wiarą, iż mogę zdobyć medal, jednak gdzieś w głowie czaił się mały strach, że może być jak już kilka razy bywało, czyli podium będzie w zasięgu, ale czegoś zabraknie. Na szczęście tym razem medal jest i to srebrny - cieszy się Beata Trzonkowska. - W poprzednim roku miałam zakończyć karierę jednak po informacji, że pan Prezydent Chrzanowski zapisał w budżecie środki na stypendia postanowiłam, że jeszcze nie czas na to, no i opłaciło się, bo oprócz występu w reprezentacji Polski i drugiego miejsca w meczu (POL-CZE-HUN-SLO; 2016) uzyskałam swój największy sukces sportowy - dodaje.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości