Na orliku przy ul. Bernatowicza młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego wzięła udział w Turnieju z ŁKS-em Łomża. Patronat nad wydarzeniem objęła posłanka Bernadeta Krynicka. Wśród drużyn, które walczyły z uczniami znalazły się oczywiście ŁKS i drużyna UM Łomża
Dla uczestników turniej był nie tylko sportowym wyczynem, ale także okazją do rozrywki w wyśmienitym towarzystwie. Nastolatkowie z ZSS pod wodzą nauczyciela wf-u Łukasza Kacprowskiego mogli pokazać, że radzą sobie na boisku jak równy z równym.
Posłanka Krynicka od lat czynnie uprawia sport i wspiera tego typu inicjatywy. Piłkarska rywalizacja miała też dla niej szczególne znaczenie.
- Szkoła specjalna jest dla mnie wyjątkową szkołą w Łomży. Od lat uczy się tutaj moja córka, więc jest to powiązanie rodzinne. Rozumiem niepełnosprawność w takim szerokim znaczeniu i wiem, że akurat osoby niepełnosprawne w szczególności wymagają aktywizacji i poparcia – mówiła.
Turniej był dla młodzieży przedwczesnym prezentem na Dzień Dziecka. Dzięki pięknej pogodzie wszyscy mogli w pełni cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu.
- Myślę, że osoby, które są osobami publicznymi powinny promować zdrowy styl życia, on decyduje w 75 procentach o naszym zdrowiu, długości i jakości życia – dodała posłanka.
Tego dnia nieważne były wyniki i ilość strzelonych bramek. Najważniejsza była integracja i dobra zabawa. Na miejscu pojawiła się nasza ekipa video. Zobaczcie, jak przebiegał turniej!