Po wygranym Finale Wojewódzkim przyszedł czas na Finał Ogólnopolski turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W Finale Ogólnopolskim spotkały się mistrzynie z każdego województwa (16 drużyn). Finał rozgrywany był w Warszawie, w dniach 29.04. – 02.05.2018r. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i Europie.
W wyniku losowania drużyna SP Piątnica trafiła na drużyny z województwa opolskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.
Dziewczęta wygrały z drużyną z woj. pomorskiego, zremisowały z drużyną z woj. dolnośląskiego oraz przegrały z drużyną z woj. opolskiego. O wyjściu z grupy i awansie do ścisłego finału, czyli pierwszej ósemki turnieju zadecydował przede wszystkim zremisowany mecz, w którym dziewczęta wygrywały i przeważały większość meczu, a jeden błąd pod koniec i zdobycie remisowego gola przez rywalki zdecydował o nie wyjściu z grupy do Finału A. W drugim dniu rozgrywek dziewczyny grały w tz. Finale B o miejsca 9-16. Rozegrały 3 spotkania, 2 wygrały (drużyny z woj. lubuskiego i wielkopolskiego) oraz 1 przegrały (woj. małopolskie) co dało ogólnie 10 miejsce w turnieju.
Do osiągnięcia wyższej lokaty zabrakło po prostu szczęścia, które jest tak bardzo ważne przede wszystkim w turniejach. Czasami wystarczy jeden słabszy mecz, moment i można stracić szansę na osiągnięcie najwyższego miejsca.
Oprócz rozgrywek na finalistki czekało dużo atrakcji: wycieczka po stadionie Legii Warszawa, otrzymanie autografów od piłkarzy Legii, zdjęcia ze znanymi piłkarzami np. Zbigniewem Bońkiem, oglądanie meczu Finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym oraz wiele innych.
Najwięcej bramek w drużynie strzeliła Ania Sejnowska.
Trenerem i nauczycielem drużyny jest p. Marcin Zabielski.
Skład drużyny:
Karwowska Klaudia
Matuszewska Patrycja
Myślińska Wiktoria
Sejnowska Anna
Siwik Adrianna
Solińska Kinga
Trzcinka Julia
Trzewikowska Agata
Włostowska Amelia
Zysk Róża
Gratulacje dla całej drużyny za Mistrzostwo Województwa i X miejsce w Polsce!