Reklama

Uczennice ZSP w Piątnicy trzecią drużyną w Polsce! Matuszewska bramkarką turnieju. A puchar "zaginął"! [FOTO]

W dniach 12–15 listopada w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. W prestiżowych rozgrywkach wzięły udział najlepsze drużyny z każdego województwa, w tym młode sportsmenki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, które po zdobyciu mistrzostwa województwa mogły sprawdzić swoje umiejętności na arenie krajowej.

- Już po pierwszym dniu było widać, że poziom jest bardzo wysoki, a apetyt na zwycięstwo rośnie z każdą minutą. Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki od samego początku - mówi Marcin Zabielski, trener ZSP w Piątnicy.

Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki grupowe, w których drużyna z Piątnicy rywalizowała w jednej z czterech grup, każda licząca cztery zespoły. Nasze zawodniczki dwukrotnie zwyciężyły i raz zremisowały, co zapewniło im awans do rundy pucharowej.

W ćwierćfinale czekało na nich wyjątkowo wymagające spotkanie z bramkostrzelnym przeciwnikiem. Po emocjonującym meczu Piątniczanki triumfowały 5:2, meldując się w półfinale.

Reklama

- Półfinał to już mecz o być albo nie być na wielkim finale na PGE Stadionie Narodowym. Niestety, źle rozpoczęliśmy spotkanie i musiałyśmy gonić wynik. Mimo że stwarzaliśmy więcej sytuacji, ostatecznie ulegliśmy 2:3. To był moment smutku, bo marzenia o wyjeździe do Barcelony prysły - wspomina trener Zabielski.

Jednak nasza drużyna szybko się podniosła i w meczu o trzecie miejsce pokazała swoją prawdziwą siłę. Pewnie zwyciężyły 3:0, zapewniając sobie podium w całym turnieju i tytuł trzeciej drużyny w Polsce w kategorii U-14.

Reklama

- To ogromny sukces, dziewczęta dały z siebie wszystko i wszystkie zasłużyły na wielkie brawa. Trzecie miejsce w kraju mówi samo za siebie - podkreśla Marcin Zabielski.

Turniej dostarczył wielu wrażeń i pozwolił uczestnikom poczuć się jak reprezentanci Polski. Niestety, organizacja finału pozostawiła pewien niedosyt. Drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce, otrzymały jedynie medale, ponieważ puchary „zaginęły” w trakcie ceremonii.

- Było to rozczarowujące, bo w telewizji wszystko wyglądało pięknie, ale na żywo rzeczywistość była inna. Na szczęście nasza bramkarka Maja Matuszewska otrzymała wyróżnienie dla najlepszej bramkarki turnieju w kategorii U-14 i mogła odebrać nagrodę na scenie. To była miła niespodzianka dla całego zespołu - mówi Zabielski.

Reklama

W skład drużyny ZSP w Piątnicy wchodziły: Maja Matuszewska, Marta Zakrzewska, Anna Zakrzewska, Barbara Kowalewska, Natalia Czarnecka, Lena Gniazdowska, a także rezerwowe: Iga Karpińska i Laura Pruszkowska.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/11/2025 18:16
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości