Reklama

UKS 4 Łomża nie do zatrzymania! Trzy mecze i trzy zwycięstwa

Młode koszykarki UKS 4 Łomża (rocznik 2014 i młodsze) w imponującym stylu rozpoczęły zmagania w ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt. 

Podopieczne trenerów Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej wygrały wszystkie mecze fazy grupowej i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału rozgrywek.

Łomżanki już od pierwszego meczu pokazywały ogromną determinację i sportowy charakter. Na otwarcie turnieju zdeklasowały UKS 1 Nidzica aż 55:5. W drugim spotkaniu zmierzyły się z silniejszym przeciwnikiem UKS-em Piątka Ostrów Wielkopolski. I tym razem nie dały rywalkom większych szans, zwyciężając 63:28.

Największy opór napotkały w trzecim meczu grupowym, w którym zmierzyły się z drużyną Wataha Basketball Rumia. Mimo bardziej wyrównanej rywalizacji, UKS 4 Łomża znów był górą, wygrywając 57:24. Tym samym z kompletem zwycięstw awansował do półfinału, gdzie zmierzy się z Bryzą Kolbudy. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:30.

Reklama

- Zespół z Rumii postawił nam jak dotąd najmocniejsze warunki. Mimo to dziewczyny pokazały charakter i konsekwencję. Bardzo cieszy mnie to, jak reagują na trudniejsze momenty na boisku. To buduje zespół i przygotowuje nas na dalsze wyzwania - mówi Marcin Piotrowski, szkoleniowiec naszych.

Zespół UKS 4 Łomża tworzą: Aniela Nowacka, Klara Wybraniak, Zuzanna Piotrowska, Zuzia Grabowska, Zosia Fraszczyk, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Ania Trzonkowska, Zosia Pupik, Zuzia Żyznowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzia Taraszkowska, Patrycja Laszkowska, Zuzia Zduńczyk i Danusia Zapert.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości