Koszykarki UKS-u 4 Łomża z przytupem rozpoczęły rywalizację w kategorii U-13K. W swoim pierwszym meczu rozegranym w Białymstoku, pokazały ogromną ambicję, determinację i siłę zespołu. Mimo że rywalki były starsze o rok, łomżanki wróciły do domu z cenną wygraną.
Spotkanie od początku nie należało do łatwych. Trenerzy Marcin Piotrowski i Aleksandra Olszewska mieli do dyspozycji osłabiony skład. Kilka podstawowych zawodniczek zmagało się z chorobą. Mimo to drużyna z Łomży nie tylko nie odpuściła, ale zaprezentowała koszykówkę opartą na walce i odpowiedzialności.
- Dziewczyny zostawiły na parkiecie serce i wszystko, co miały. To była prawdziwa próba charakteru i jestem z nich niesamowicie dumny - podkreśla trener Marcin Piotrowski.
Jego zdaniem właśnie takie mecze najbardziej budują zespół.
- Udowodniły, że siłą UKS-u 4 nie są tylko podstawowe zawodniczki. Każda z nich jest na wagę złota i każda dołożyła cegiełkę do zwycięstwa - dodaje szkoleniowiec.
Choć na parkiecie brakowało kilku kluczowych koszykarek, pozostałe zawodniczki pokazały dojrzałość i wolę walki, która ostatecznie przechyliła szalę na stronę UKS-u 4. Trenerzy podkreślają, że z Białegostoku drużyna przywiozła nie tylko punkty, ale także ogromne doświadczenie.
- To zwycięstwo wywalczyliśmy charakterem. Taką drużyną można góry przenosić - podsumowuje Piotrowski.
Reklama
Skład UKS 4 Łomża: Anna Trzonkowska, Alicja Wybraniak, Zuzanna Taraszkowska, Julia Zalewska, Klara Wybraniak, Danuta Zapert, Zofia Fraszczyk, Aniela Nowacka, Patrycja Laszkowska, Paulina Ołdakowska, Zuzanna Żyznowska, Zofia Mieczkowska, Maria Nowak. Trenerzy: Marcin Piotrowski, Aleksandra Olszewska.