Od poniedziałku (13.09) czekają nas spore utrudnienia w związku z przebudową fragmentu ul. Wojska Polskiego (DK61) w Łomży. Jeden pas ruchu zostanie zamknięty.
Utrudnienia związane są ze zbliżającą się przebudową około 500-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego. Z informacji firmy BIK-PROJEKT wynika, że ruch odbywać się będzie jednokierunkowo w kierunku Ostrołęki od skrzyżowania z ulica Kwadratową do ronda z ul. Poznańską i ul. Browarną (zostanie zamknięty jeden pas). Firma serdecznie przeprasza za utrudnienia.
Do zmian musi dostosować się również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Od 13.09 obowiązywał będzie objazd dla linii 2,7 i 13.



W związku z objazdem mogą występować zakłócenia w kursowaniu autobusów. Zmianie uległy czasy odjazdu z poszczególnych przystanków dla linii 2, 7, 13. Wszelkich informacji udziela Dyspozytor MPK – tel. 216 03 35 – czynny całą dobę.
W ramach prac wyremontowany ma zostać odcinek ul. Wojska Polskiego o długości 514 metrów i szerokości od 11 m do 13 m. Z dokumentacji przetargowej wynika, że zobaczymy tam m.in. nową konstrukcję jezdni, nową kostkę betonową lub płytki betonowe na chodnikach i wyspach oraz kostkę kamienną na zatokach autobusowych. Istniejące trawniki mają zostać wyrównane i obsiane trawą, pojawi się też nowe oznakowane pionowe i poziome drogi. Istniejąca nawierzchnia z kostki betonowej nieprzewidziana do rozbiórki ma być rozebrana i ułożona ponownie, celem dostosowania układu do nowych rzędnych wysokościowych i nowego układu drogowego. W planach jest tez wycinka wraz z karczowaniem pni drzew kolidujących z inwestycją, ale wykonawca ma zadbać o nasadzenia zastępcze. Możemy spodziewać się także prac związanych z instalacją sanitarną oraz elektryczną i telekomunikacyjną.