Za miesiąc odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Stosowne zarządzenie zostało już podpisane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
Wybory do MŁRŁ odbędą się w dniach 4-5 października 2021 r. Z zarządzenia prezydenta wynika, że utworzonych zostanie łącznie 10 okręgów wyborczych w łomżyńskich szkołach. To: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4, Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Akademickich w Łomży.

Do obsadzenia są 23 mandaty. Czynne prawo wyborcze w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży posiadają uczniowie szkół ponadpodstawowych, na terenie których odbywają się wybory. W dniu wyborów Komisje Wyborcze w szkołach wydadzą wszystkim uprawnionym osobom biorącym udział w głosowaniu karty do głosowania za potwierdzeniem odbioru.
Młodzieżowa Rada Miejska to organ doradczy powstały z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Pierwsze w historii miasta wybory do MRM odbyły się w 2016 roku.