W IV Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu, rozegranych w minioną sobotę, wzięło udział 12 zawodniczek i zawodników trenujących w UKS Butterfly-MOSiR Łomża. Zmagania młodych łomżyniaków skutkowały zdobyciem 10 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych.
W zawodach wystartowało 180 zawodników z 16 klubów polskich oraz goście z Litwy. Łomżę reprezentowało 12 zawodników 9, 10 i 11-latków. Na co dzień uczą się oni w szkołach podstawowych nr 10, 7, 5 w Łomży, a trenują w klubie pod okiem trenerów Jarosława Szeremet i Tomasza Drozdowskiego.
Wśród dziewcząt po dwa medale zdobyły Julia Kozak (11 lat) 50 st. dowolny III miejsce z czasem 35,61 s oraz III miejsce w st. grzbietowym 42,03 s, i Maja Komorowska (10lat) 50 st. dowolny II miejsce z czasem 40,03 s oraz II miejsce w st. grzbietowym 43,33 s.
- Ładnie popłynęła 10 latka Kinga Dziemińska która na dystansie 50m st. dowolnym zajęła IV miejsce (40,30 s) do medalu zabrakło tylko 0,2 s. Natomiast płynąc 50 m delfinem zajęła II miejsce z czasem 48,78. Najmłodsza nasza zawodniczka 9 letnia Iza Czerwińska była III w stylu klasycznym - relacjonuje trener Jarosław Szeremet.
Do grona medalistów dołączył również Kacper Święcki (10 lat) zajmując I miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym (46,41s) i wyprzedzając kolegę z drużyny Dominika Skawskiego (47,27 s). Kacper zajął także III miejsce w st. motylkowym (48,96 s).
- Dobrze spisali się pozostali zawodnicy zajmując miejsca w I dziesiątce: Anna Czerwińska, Gabriela Wawrzyniak, Inga Woronowicz - podkreśla Szeremet i w imieniu swoim oraz drugiego trenera dodaje - Gratulujemy wyników i zachęcamy do dalszej pracy.