Do czwartku 19 listopada można zgłaszać chęć udziału w zaplanowanej na najbliższą sobotę I edycji zawodów pływackich pod nazwą: "Otwarte Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych". Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza wszystkie chętne osoby ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łomży i okolic do wzięcia udziału w I edycji zawodów pływackich pod nazwą: "Otwarte Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych".
Zawody dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbędą się w godzinach 8:00 - 10:00, 21 listopada 2015 r. na Pływalni Miejskiej przy ul. Niemcewicza 17a. Zgłoszeń należy dokonywać na adres e-mail: PM1-recepcja@mosir.lomza.pl bądź w recepcji pływalni najpóźniej do dnia 19 listopada br.
Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, budowanie poprawnej postawy otwartej na aktywności fizycznej, ze szczególnym ukierunkowaniem na pływanie oraz bezpieczeństwo nad wodą, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich zawodnikom, przegląd umiejętności pływackich w celu wyławiania talentów pływackich wśród młodzieży trenujących w szkołach i sekcjach pływackich, promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudzania i rozwoju zainteresowań pływackich wśród młodzieży, a także integracja między zawodnikami i klubami pływackimi.