W emocjonującym spotkaniu o SuperPuchar Ligi MLPN MOSiR Łomża, FC Uniglass Polska pokonał KS Biel Jeziorko 1:0, zdobywając pierwsze trofeum w nowym sezonie. Mistrz I Ligi zmierzył się ze zdobywcą Pucharu Ligi w meczu, który nie zawiódł oczekiwań kibiców.
Spotkanie od początku do końca toczyło się na wysokim poziomie, obfitując w walkę i piłkarskie emocje. Zwycięską bramkę dla Uniglassu zdobył w drugiej połowie Sebastian Trzaska, przesądzając o końcowym triumfie swojej drużyny.
- Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, ale my zawsze walczymy o pełną pulę. Spotkania między nami zawsze wyglądają podobnie: dużo walki z obu stron, co przekłada się na ciekawe widowisko - przyznał po spotkaniu kapitan FC Uniglass, Damian Wiatrak.
Zawodnicy Uniglassu nie pozwolili sobie jednak na długie świętowanie.
- Świętowania jako takiego nie było, bo jednak mecz był w środku tygodnia. Po końcowym gwizdku była chwila śmiechów i szybka analiza spotkania - zdradził Wiatrak.
Kapitan mistrzów zapowiada też ambitne cele na nadchodzący sezon.
- Plany są proste: chcemy obronić tytuł mistrzowski. Wiemy jednak, ile wysiłku będzie to kosztowało, zwłaszcza w tym sezonie, gdzie I liga zapowiada się naprawdę mocna - podkreślił.
W barwach FC Uniglass Polska wystąpili: Mariusz Wądołowski, Łukasz Białucha, Damian Wiatrak, Piotr Żebrowski, Michał Sobieski, Dawid Pastorczyk, Karol Kotowski, Sebastian Trzaska, Dawid Gosiewski, Patryk Chmielewski, Rafał Godlewski, Sławomir Dąbrowski, Patryk Świerszcz, Dawid Gumiński, Tomasz Wzorczykowski, Tomasz Jakubiak, Adam Jankowski oraz Jacek Okurowski.