Komendant Miejski Policji w Łomży i Prezydent Miasta Łomża podpisali porozumienie w sprawie patroli ponadnormatywnych. Miasto przekazało na ten cel 60 tysięcy złotych.
Podpisane porozumienie zakłada, że do łomżyńskiej komendy trafi 60 tysięcy złotych na sfinansowanie służb ponadnormatywnych.
- Suma ta pozwoli na wystawienie dodatkowych 260 patroli. Dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo łomżan - inforumuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji. - Komendant Miejski Policji w Łomży podziękował Prezydentowi Miasta Łomża za wsparcie służb, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Podkreślił, że funkcjonariusze będą kontrolować szczególnie miejsca zagrożone, w tym przede wszystkim zaznaczane przez mieszkańców Łomży na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Reklama
Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku w ramach służb ponadnormatywnych policjanci zatrzymali 20 sprawców przestępstw, 5 poszukiwanych, ujawnili 703 wykroczenia i przeprowadzili 418 interwencji. Mundurowi wylegitymowali blisko 1500 osób, skontrolowali 525 pojazdów. W wyniku tych czynności nałożyli 293 mandaty karne, pouczyli 373 osoby oraz sporządzili 37 wniosków o ukaranie do sądu.
fot. KMP Łomża