Już w najbliższą niedzielę miłośnicy zwariowanych wyścigów wraków samochodowych będą mieli okazję kolejny raz pasjonować się rywalizacją swoich ulubieńców. Tego dnia startuje kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków, której pierwszy wyścig odbędzie się w nieczynnej żwirowni Tyszko Łabno k/Kolna.
W wyścigu może wziąć udział każdy, kto spełni kilka prostych wymagań. Załogi startują na autach, które zostały, bądź mają być zezłomowane ale są na chodzie. Wartość pojazdu nie może przekraczać 1000 zł. Pojazdy muszą mieć sprawne pasy bezpieczeństwa, gaśnicę trwale przymocowaną i dostępną dla kierowcy, usunięte przednie i tylne lampy oraz napęd na jedna oś. Kierowca musi być wyposażony w kask z szybką lub kask z goglami ochronnymi, musi mieć prawo jazdy, może mieć też pilota. Wrak nie musi mieć ubezpieczenia OC, AC i innych dokumentów, warunkiem jest by był dostarczony na lawecie. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.plw.com.pl.
Wpisowe dla zawodników wynosi 200 zł, ale panie kierowcy zapłacą 100 zł.
Kibice mają wstęp wolny. Impreza odbędą się w niedzielę 21 lutego na starej żwirowni w Tyszkach Łabno koło Kolna.
Oprócz wyścigu wraków rozegrany zostanie wyścig na 1/8 mili ciągników rolniczych. Imprezę uświetni grupa crossowa Motocross Łomża.