Starostwo Powiatowe w Łomży kontynuuje współpracę z gminami w zakresie remontów dróg. Z powodu braku odpowiedniego wsparcia ze strony rządu, samorządy zawiązały porozumienie, w ramach którego wspierają się wzajemnie przy inwestycjach infrastrukturalnych. Tym razem owocem współpracy będą remonty w gminach Przytuły, Śniadowo i Nowogród.
– Podejmujemy się realizacji remontów kolejnych odcinków dróg powiatowych na terenie naszego powiatu. Dzisiaj zostaną podpisane trzy kolejne umowy. Dotyczą one drogi przez wieś Doliwy o długości około 750 metrów, ulicy Zielonej w Nowogrodzie oraz drogi w miejscowości Szczepankowo. Łączna wartość tych trzech przedsięwzięć to około półtora miliona złotych i prawie dwa kilometry dróg – powiedział Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński, podkreślając dobrą współpracę powiatu z gminami.
Starosta zaznaczył, że inwestycje te są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał również, że w najbliższym czasie nie ma przewidzianych środków rządowych ani unijnych, z których można byłoby skorzystać jako z dotacji na inwestycje drogowe.
– Wszyscy wiemy, jak duże są potrzeby w zakresie realizacji inwestycji nie tylko gminnych, ale również powiatowych na naszym terenie. W ramach tej inicjatywy będziemy wspólnie z powiatem realizowali cztery odcinki dróg. Dziś podpisana zostanie umowa na jeden z nich – w miejscowości Szczepankowo. Gmina dofinansuje to przedsięwzięcie kwotą ponad 479 tysięcy złotych. Natomiast pozostałe środki, dotyczące wszystkich czterech odcinków, to dofinansowanie z gminy Śniadowo w wysokości 950 tysięcy złotych – poinformował Wiesław Jemielity, sekretarz Gminy Śniadowo.
Również Gmina Nowogród kontynuuje współpracę z powiatem przy kolejnych remontach. Niedługo zakończy się modernizacja ulicy Cmentarnej.
– Chyba większość osób, które odwiedzały Nowogród, wie, jak paskudna i uciążliwa była ta droga. Dlatego już teraz zapraszam do śledzenia postępów i efektów inwestycji – powiedział burmistrz Nowogrodu, Grzegorz Palka.
Podczas konferencji prasowej starostwo zapowiedziało, że to nie koniec wspólnych przedsięwzięć – w planach są kolejne remonty dróg realizowane wspólnie z gminami powiatu łomżyńskiego.