Już 19 marca w Parku Wodnym, po raz trzeci w naszym województwie odbędzie się 24 Godzinny Maraton Pływacki. Organizatorem maratonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem imprezy jest popularyzacja pływania, integracja mieszkańców Łomży oraz ustanowienie rekordu w długości przepłyniętych kilometrów przez wszystkich uczestników imprezy.
Rekord, który został ustanowiony w ubiegłym roku , wynosi 1705 km i 740 m. Maraton, jak sama nazwa wskazuje, będzie trwał 24 godziny, od godziny 12:00 w sobotę 19 marca do godziny 12:00 w niedzielę 20 marca. W imprezie udział może wziąć każdy kto umie pływać i złoży pisemną deklarację w recepcji Parku Wodnego, gdzie również będzie można dokonać wyboru godziny, w jakiej zadeklaruje się udział w Maratonie.
Każdy z uczestników musi przez minimum 30 minut płynąć na wyznaczonym torze, a ilość wejść musi uzgodnić wcześniej z organizatorem Maratonu. Oprócz indywidualnych startów, można zapisywać się całymi rodzinami lub stworzyć drużynę, która będzie rywalizowała w kategorii najlepszych drużyn lub rodzin. Dodatkowo do udziału w Maratonie organizatorzy zapraszają wszystkie przedszkolaki i uczniów klas I-II, które są w stanie przepłynąć basen rekreacyjny o długości 15m. Przepłynięte dystanse przez przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas również będą brane pod uwagę przy ustanawianiu rekordu!
Organizator będzie prowadził klasyfikacje dla:
trzech zawodników i zawodniczek z najdłuższym przepłyniętym dystansem trzech drużyn z najdłuższymi przepłyniętymi drużynowo dystansami trzech rodzin z najdłuższymi przepłyniętymi rodzinnie dystansami najmłodszy zawodnik i zawodniczka najstarszy zawodnik i zawodniczka najlepszy zawodnik każdej drużyny i rodzinyZwycięzcy zostaną uhonorowani przez Organizatora pucharami i statuetkami. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udział w 24 Godzinnym Maratonie Pływackim. Wejście na basen dla uczestników Maratonu będzie bezpłatne, a Pływalnia czynna jest tylko dla osób biorących w nim udział. Zapisz się już dziś i pomóż pobić ubiegłoroczny rekord!!!