Federacja 3F zorganizuje 3 czerwca w Łomży zawodową galę MMA. Miłośnicy tego sportu obejrzą osiem walk w klatce, w tym sześć zawodowych, z czego połowę o statusie "extra fight" z udziałem co najmniej jednego zawodnika KSW.
Gala zorganizowana zostanie w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny. Całością zajmie się wyspecjalizowana w tego typu przedsięwzięciach federacja 3F, która ma na koncie organizację gal we współpracy z KSW. Jej przedstawiciel Krzysztof Biernacki spotkał się dziś w ratuszu z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, by ustalić szczegóły przedsięwzięcia.
- Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach zawodników, którzy wystąpią podczas gali, ale na pewno możemy oczekiwać, że pojawi się przynajmniej jeden z zawodników mających na koncie walki w klatce KSW - uchyla rąbka tajemnicy Grzegorz Zawada, asystent medialny prezydenta.
Jak się dowiedzieliśmy Miasto, oprócz tego że użyczy bezpłatnie hali sportowej, będzie też partycypowało w kosztach imprezy. W zamian logo Łomży znajdzie się na materiałach promocyjnych, na macie oktagonu oraz w relacji telewizyjnej, którą najprawdopodobniej zrealizuje stacja Orange Sport. Ze strony Miasta organizację gali koordynuje doradca prezydenta d/s sportu Mariusz Giełgut.
Ponieważ ostateczna umowa nie została jeszcze podpisana, Zawada nie ujawnia kwoty, jaką miasto wyłoży na organizację gali. Mówi jedynie, że Łomży udało się wynegocjować znaczną zniżkę w porównaniu do standardowych cen. jak wynika z naszych informacji, niemal identyczne gale organizowane przez 3F w Suwałkach czy Ełku będą te miasta kosztować około 50 tys. zł brutto. Gala w Ełku odbędzie się w kwietniu i podczas niej rozpocznie się promocja łomżyńskiej, o co zadba federacja 3F.
Na łomżyńskiej gali EXTREME FIGHT CAGE V obejrzymy w oktagonie osiem starć. Na początek w klatce pojawią się amatorzy, przy czym organizatorzy będą rozmawiać w tej sprawie z łomżyńskimi klubami MMA. Następnie czekają nas emocje podczas sześciu walk zawodowych. Na ten temat, jak na razie, szczegółów żadnych nie znamy, podobnie jak cen biletów wstępu na to wydarzenie. Asystent prezydenta wspomina tylko dość ogólnie, że bilety na trybuny mają kosztować po "kilkadziesiąt złotych", a do strefy VIP wyraźnie więcej. Te sprawy leżą jednak w gesti głównego organizatora, jakim jest 3F.
Poniżej zapowiedź video takiej samej gali, która w ubiegłym roku odbyła się w Ełku.