Za kilkanaście dni odbędzie się jedna z największych imprez pływackich w regionie! To już szósta edycja 24-godzinnego Maratonu Pływackiego, który za każdym razem przyciąga do Parku Wodnego kilkuset miłośników pływania. W ubiegłym roku uczestnicy przepłynęli ponad 1128 km!
W pięciu edycjach organizowanej przez MOSiR imprezy udział wzięło blisko 2,5 tys. osób, które łącznie przepłynęły dystans 6803 km i 73 m! Rekord 24-godzinnego Maratonu Pływackiego z 2015 roku wynosi aż 1705 km i 740 m. Przez ostatnie lata nie udało się go pobić, ale wszystko należy do Was!
Szósta edycja maratonu rozpocznie się w sobotę 16 marca punktualnie o godz. 12:00 w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15.
W dniu imprezy każdy uczestnik przez 30 minut będzie musiał postarać się przepłynąć jak najdłuższy dystans. Do udziału w maratonie zapisać można także rodzinę lub drużynę, które będą rywalizowały w kategorii najlepszych rodzin i drużyn. Miejsce znajdzie się także dla uczniów klas I-III! Wystarczy aby byli w stanie przepłynąć basen rekreacyjny o długości 12,5 m.
Co należy zrobić, żeby wziąć udział w imprezie? Ile wynosi obecny rekord indywidualny? Odpowiedzi znajdują się w naszym materiale VIDEO.
Regulamin Maratonu