Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży ponownie udowodniły, że pasja, ciężka praca i wiara w zespół prowadzą na szczyt sportowych marzeń. W wielkim finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3, który odbył się w Wysokim Mazowiecku, łomżanki sięgnęły po złoty medal, pokazując prawdziwego ducha walki i sportową klasę.
Zespół z „Czwórki” zdominował rywalizację, wygrywając wszystkie swoje mecze. Każde spotkanie było pełne emocji, zaciętej rywalizacji i widowiskowych akcji, które trzymały kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka.
W skład zwycięskiej drużyny weszły: Anna Trzonkowska, Zofia Fraszczyk, Alicja Wybraniak i Aleksandra Wysocka. Kapitan zespołu - Anna Trzonkowska, która została również wybrana najlepszą zawodniczką turnieju (MVP), imponowała skutecznością i opanowaniem w kluczowych momentach spotkań.
- Na początku byłyśmy zestresowane, ale gdy tylko wyszłyśmy na parkiet, wiedziałyśmy, co robić. Grałyśmy zespołowo, nie poddawałyśmy się. Dałyśmy z siebie wszystko - powiedziała po meczu Anna Trzonkowska, kapitan drużyny.
Reklama
Podopieczne SP nr 4 wygrały wszystkie cztery mecze, pokonując reprezentacje: SP 47 Białystok, SP 45 Białystok, SP Łapy oraz SP Wysokie Mazowieckie.
Zwycięstwo w finale wojewódzkim daje młodym koszykarkom awans do finału ogólnopolskiego, w którym będą reprezentować Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży oraz województwo podlaskie.