Trzecie zwycięstwo w lidze odnieśli w sobotę łomżyńscy koszykarze z UKS Dziewiątka PWSIiP. W bardzo wyrównanym meczu rozegranym przed własną publicznością podopieczni trenera Włodzimierza Wójcika pokonali Pultovię Pułtusk 79:75. Tym samym zrewanżowali się za porażkę poniesioną w starciu z tą drużyną na wyjeździe.
Pierwsze spotkanie obu drużyn miało miejsce w pierwszej kolejce spotkań III ligi w Pułtusku. Oba zespoły debiutowały wówczas w ligowych rozgrywkach i minimalnie lepsi okazali się ówcześni gospodarze. Tym razem jednak role się odwróciły i łomżyński parkiet sprzyjał bardziej naszej drużynie.
Pierwsze minuty meczu należały do przyjezdnych, którzy zdobyli szybko trzy punkty głównie wykorzystując słaby początek gospodarzy, których rzuty nie trafiały do kosza. Łomżyński zespół szybko jednak otrząsnął się i kolejne trafienia pozwoliły mu nie tylko odrobić niewielka stratę, ale też objąć 10-punktowe prowadzenie. Dalszy ciąg pierwszej kwarty miał bardzo wyrównany przebieg, podobnie jak drugiej, która zakończyła się wynikiem 43:34 dla łomżan.
Niestety, po przerwie na parkiet hali im. Olimpijczyków Polskich wyszły jakby dwa inne zespoły i goście szybko odrobili niekorzystną dla siebie różnicę. Nie byli jednak w stanie uzyskać zbyt dużej przewagi i wynik na tablicy świetlnej co chwila zmieniał się to na korzyść jednych, to drugich, by wreszcie na minutę przed końcem pojawił się remis 75:75.
Końcówka należała jednak do zespołu z Łomży, który zdołał zdobyć cztery punkty pod rząd, a kiedy na sześć sekund przed końcem meczu goście dostali piłkę, czasu było już zbyt mało by odwrócić losy meczu.
Sobotnie spotkanie transmitowaliśmy na żywo, udostępniamy też retransmisję, w której można obejrzeć cały mecz wraz z pomeczowymi rozmowami ze szkoleniowcami obu zespołów. Zapraszamy!