10/10/2025 | Autor: Portal mylomza.pl | źródło: mylomza.pl
Konferencja prasowa we współpracy z Zakładem Gospodarowania Odpadami Łomży była okazją do przedstawienia pierwszego olejomatu w województwie podlaskim. Akcja ma na celu promowanie świadomej gospodarki odpadami poprzez bezpieczne pozbywanie się zużytego oleju spożywczego. Mieszkańcy, korzystając z specjalnych butelek i aplikacji mobilnej, mogą przynieść na punkt olej, a za to otrzymują punkty wymienialne na sadzonki czy gadżety ekologiczne. Dzięki inicjatywie dbamy o czyste środowisko i wspieramy recykling oleju spożywczego, co przynosi realne korzyści dla naszej planety.