Reklama

110 kilogramów dobra! Łomżyńska podstawówka z tytułem Złotej Szkoły

12/06/2025 12:32

Zakończyła się kolejna edycja wyjątkowej inicjatywy charytatywnej – Gorączki Złota PCK. Tegoroczna zbiórka bilonu w województwie podlaskim przeszła wszelkie oczekiwania. W akcji udział wzięło aż 49 placówek – od przedszkoli po szkoły średnie. Wspólnymi siłami udało się zebrać niemal 1,53 tony monet, które posłużą wsparciu najbardziej potrzebujących uczniów z naszego regionu.

Wśród wielu zaangażowanych placówek szczególne powody do dumy ma Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży, która uzbierała imponujące 110 kg bilonu, co dało jej zaszczytne drugie miejsce w województwie i tytuł Złotej Szkoły. Jest to efekt wspólnej, wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy z zapałem włączyli się w akcję.

Wszystko to odbywało się w duchu szlachetnej rywalizacji. Przedszkola i szkoły, które zebrały najwięcej monet, otrzymały wyróżnienia. Złote Przedszkola to Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku – 37,78 kg, Przedszkole nr 1 w Sokółce – 30,8 kg, Miejskie Przedszkole nr 6 w Zambrowie – 18 kg. Tytuły Złotych Szkół otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku – 133 kg, wspomniana już Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży – 110 kg oraz LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem – 93,3 kg.

Reklama

W sumie w poszczególnych rejonach PCK udało się zebrać: PCK Białystok (20 placówek) – 648,33 kg, PCK Łomża (6 placówek) – 293,67 kg, PCK Zambrów – 175,82 kg, PCK Sokółka – 153,26 kg, PCK Hajnówka – 143,69 kg, PCK Mońki – 111,28 kg. Warto wspomnieć, że to właśnie PCK Łomża otrzymało w tym roku specjalne wyróżnienie za największe zaangażowanie w tegoroczną edycję Gorączki Złota.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/06/2025 12:39
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości