Będzie to już XVIII odsłona tego wydarzenia. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na niedobory w zapasach krwi oraz promowanie idei krwiodawstwa, co jest niezwykle ważne dla lokalnych szpitali i potrzebujących. Akcja ta organizowana jest przede wszystkim z myślą o dzieciach.
W najbliższą sobotę, 16 maja br. Stary Rynek w Łomży zamieni się w centrum ważnego wydarzenia społecznego. To właśnie w tym miejscu odbędzie się XVIII edycja Motoserca. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 10:00 i już od 11.30 będzie można wsłuchiwać się w energiczne granie takich zespołów jak Luźne Granie i Monsterllica.
Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia będzie parada motocykli, która co roku budzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród miłośników motoryzacji, jak i tych, którzy chcą poczuć ducha wspólnoty i pasji związanej z dwukołowcami. Przejazd odbędzie się następującą trasą: Stary Rynek - Giełczyńska - Polowa - Szosa Zambrowska - Al. Piłsudskiego - Al. Legionów - Rondo T. Kościuszki - Stary Rynek. Jego początek zaplanowano na godz. 14.00, a koniec na godz. 15:00.
Przez cały czas trwania imprezy dostępne będą dwa krwiobusy PCK, w których będzie można oddać krew, z myślą w szczególności o najmłodszych potrzebujących.
Warto przypomnieć, że Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa, organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W naszym mieście organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs.
