41 pływaków UKS Butterfly Łomża uczestniczyło w X Mistrzostwach Ostrołęki, które odbyły się w minioną sobotę. Młodzi zawodnicy zdobyli aż 12 medali: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych
Konkurencje pływackie rozgrywano w podziale na kategorie wiekowe. Młodsi pływali na dystansach 25 metrów (roczniki 2012 i młodsi) oraz 50 metrów (roczniki 2009 i młodsi), zaś starsi na 100 i 200 metrów.
W kategorii najmłodszych zawodników (rocznik 2013) Lena Aleksandrowicz i Oliwier Domaszewski, zdobyli srebrne medale na dystansie 25 m w stylu dowolnym i 2. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Obydwoje zostali najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji generalnej (wg pkt FINA) rocznika 2013.
Medale dla łomżyńskiego klubu zdobywali także:
- Ostrołęckie zawody były dużym wydarzeniem szczególnie dla młodych adeptów pływania, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Z pewnością był to dla nich olbrzymi stres, ale dzięki temu uczą się i nabierają doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w ich sportowej przygodzie. Starty, tak jak te w Ostrołęce temu właśnie służą. Zdobyte medale, wiele rekordów życiowych, ale przede wszystkim ilość naszych zawodników, pokazują, że szkolenie w klubie zmierza w dobrym kierunku. - mówi trenerka klubu, Katarzyna Aleksandrowicz.
Reklama
Źródło: nadesłane