Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Miastem Łomża mógł odbyć się wczoraj 16-godzinny Maraton Piłki Nożnej. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się aż 27 drużyn, dzięki temu nasze miasto zmieniło się w arenę piłkarskich zmagań.
Wczorajsze rozgrywki rozpoczęły się od godziny 8:00, kiedy to piłkarską rywalizację zainaugurowały na naturalnej trawie przy ulicy Zjazd dziewczęta z roczników 2008 i młodsze. Zaraz po starszych koleżankach do rywalizacji w formule Funino ruszyły Żaki. Pierwszy gwizdek sędziego, skierowany do zawodników, mających ukończone trzydzieści lat wybrzmiał o godzinie 16:00 na Orliku przy ulicy Bernatowicza.
Na koniec, na boisku przy ul. Zjazd rozegrany został w kat. Open, Nocny Turniej Piłki Nożnej, który cieszył się największym zainteresowaniem. Do walki zgłosiło się dwanaście zespołów, to m.in. BTS Łomża, FC Osiem Wilki Gminy Łomża, Bona Sera FC, Kopanie Łomża, Trójkąt Łomża, Elmax Dachy Super Team, Skill Squad, Rogowski Team oraz 30Plus.
- Jest to duże święto realizowane z Budżetu Obywatelskiego, więc mam nadzieję że dzisiejszy dzień pełen emocji wszyscy będą wspominać bardzo dobrze. Budżet Obywatelski jest taką okazją do realizacji wydarzeń, tym razem udało nam się przejść z głosowaniem - mówi nam Zbigniew Dziekoński z łomżyńskiego MOSiR-u. - Mieszkańcy Łomży wybrali właśnie do realizacji nasz projekt. Stąd też dzisiejsze cztery imprezy. Organizatorem imprezy jest Miasto Łomża natomiast realizatorem MOSiR Łomża- tłumaczy Dziekoński.