Wczoraj, w samo w południe na Pływalni Miejskiej Nr 2 w Łomży zakończył się II 24 Godzinny Maraton Pływacki. W ciągu doby w maratonie udział wzięły 572 osoby, to aż o 100 więcej niż w ubiegłym roku. Uczestnicy łącznie przepłynęli 1705 km 740 m, co jest nowym rekordem ustanowionym w łomżyńskim maratonie. Najdłuższy dystans pokonał Rafał Poreda, jego wynik to 40 km i 100m. Wśród kobiet tryumfowała Sandra Poreda z wynikiem 16km i 400 m.
W biciu rekordu brały także przedszkolaki, które na basenie rekreacyjnym przepłynęły łącznie ponad 15 km. Najmłodszą zawodniczką była niespełna dwuletnia Pola Wądołowska.
W kategorii najlepszej drużyny zwyciężyła reprezentacja MOSiR Łomża, która składała się głównie z ratowników Pływalni Miejskiej Nr 2. Dystans pokonany przez zespół MOSiR-u to 177.100 m, na drugim miejscu uplasowała się drużyna PG1, której zawodnicy łącznie przepłynęli 149.850 m, a trzecie miejsce wywalczył zespół PWSIiP z wynikiem 136.750 m.
Ostatnią kategorią była klasyfikacja rodziny. Najdłuższy dystans pokonała rodzina Kutnych – 39.650 m, drugie miejsce wywalczyła rodzina Czerwonko z wynikiem 30.900 m, a trzecie miejsce przypadło rodzinie Mierzejewskich (24.200 m).
W maratonie aktywny udział wzięła również Przewodnicząca Rady Miejskiej Bernadeta Krynicka, z wynikiem 3050 m niejako pokonała radnego Andrzej Modzelewskiego. Radny przepłynął dokładnie 2 km.
Jak potwierdził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, za rok kolejne bicie rekordu! Być może już jednocześnie na obu łomżyńskich pływalniach.
Portal www.mylomza.pl z powodzeniem przeprowadził 24-godzinną relację w jakości HD z maratonu pływackiego.