Absolwenci wrócili na scenę. Jubileusz 60-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży [FOTO]

06/04/2025 07:20

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży obchodzi w tym roku 60-lecie działalności. Z tej okazji w piątek odbył się uroczysty koncert, który zgromadził absolwentów, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości. Publiczność nagrodziła występy byłych uczniów szkoły owacjami, doceniając ich kunszt i emocjonalny przekaz.

Na scenie pojawili się m.in. Inga Wawrzynkowska (skrzypce), Mateusz Kurkowski (klarnet), Michał Olchowik i Piotr Komorowski (akordeon), bracia Paweł, Marek i Łukasz Lipscy (fortepian i śpiew), a także Bogdan Kierejsza – absolwent z 1984 roku. Ich występy potwierdziły, że szkoła w Łomży od dekad wychowuje muzyków o wysokim poziomie artystycznym.

Podczas uroczystości dyrektor Mirosław Korona – kierujący szkołą od 18 lat – otrzymał odznaczenie od Centrum Edukacji Artystycznej oraz podziękowania od grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Złote Medale za Długoletnią Służbę Prezydent RP nadał nauczycielom Katarzynie Karpiuk, Annie Sosnowskiej i Piotrowi Suchodole. Nagrody II stopnia otrzymali nauczyciele Stanisław Morawski, Irena Wawrzynkowska i Monika Zarzycka. 

– Przez lata zmieniały się warunki nauki i pracy, ale niezmienna pozostała atmosfera tej szkoły – mówił Korona. – To miejsce, które rozwija talenty i buduje relacje.

Obchody jubileuszu były również okazją do przypomnienia historii placówki, która przez lata zmieniała lokalizacje, zanim na stałe zagościła w charakterystycznym budynku z czerwonej cegły przy alei Legionów. Dziś to rozpoznawalny punkt na mapie Łomży – miejsce edukacji, koncertów i licznych wydarzeń kulturalnych.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. biskup Janusz Stepnowski, wicewojewoda Michał Gąsowski, zastępca prezydenta Łomży Piotr Serdyński, wicestarosta Anna Gawrych, przedstawicielki wiceministra rolnictwa Stefana Krajewskiego oraz posłanki Alicji Łepkowskiej-Gołaś.

- Dziękujemy za ludzi zainfekowanych w pozytywny sposób, dla których muzyka stanowi część życia. Muzyka przecież łączy wszystkich,  niepotrzebny jest tłumacz – mówił biskup Janusz Stepnowski. podkreślił biskup Stepnowski.

PSM w Łomży może pochwalić się blisko 1400 absolwentami – wielu z nich kontynuuje muzyczną drogę jako zawodowi artyści, pedagodzy, a także pasjonaci rozsiani po całym świecie. Niektórzy wracają już nie tylko jako artyści, ale i jako rodzice uczniów. Tak powstaje tradycja, która trwa…

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2025 08:46

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości