"Do autobusu wiozącego na mecz chłopców z rocznika 2008, który wjechał już na teren Stadionu Miejskiego w Białymstoku wtargnął "człowiek" ubrany w barwy Jagiellonii Białystok wykrzykując do naszych 15-letnich zawodników, że mają cyt. "wypier*..." oraz że nie mamy prawa wyjść w swoich barwach z autokaru. Ochrona obiektu po próbie interwencji trenera zespołu zasugerowała aby nasz zespół zdjął odzież z klubowymi emblematami (!!!) To była jedyna reakcja służb porządkowych na zaistniałą sytuację" - czytamy w wydanym oświadczeniu Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
Wczoraj o godzinie 10:00 odbył się mecz MŁKS 2010 z Talentem Białystok na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Z tą samą drużyną o godzinie 12:30 powinni zmierzyć się zawodnicy z rocznika 2008.
- Tego samego dnia o godzinie 12:30 odbywał się domowy mecz w ramach rozgrywek Ekstraklasy, pomiędzy Jagiellonią Białystok a Radomiakiem Radom. W trakcie drugiej części spotkania chłopców z rocznika 2010 na teren obiektu zaczęli napływać "kibice" na mecz rozgrywek Ekstraklasy, po drodze na trybuny postanowili sobie jednak urządzić festiwal wyzwisk skierowany wobec naszych 13-letnich zawodników oraz rodziców, którzy przyjechali z Łomży aby obejrzeć mecz swoich dzieci. Pod koniec meczu i po jego zakończeniu zarówno rodzice jak też nasi zawodnicy w niewybrednych słowach powszechnie używanych za obelżywe oraz w towarzystwie gróźb karalnych opuszczali boisko boczne w Białymstoku, doszło też do prób rękoczynów w stosunku do rodziców naszej drużyny, celem zerwania "szmat", jak zostało to wyrażone przez jednego z "osobników" w barwach Jagielloni - i co należy podkreślić i uwypuklić beż żadnej reakcji służb porządkowych obecnych na terenie obiektu - informuje w oświadczeniu Prezes Zarządu MŁKS, Łukasz Uściłowski.
Z wydanego oświadczenia przez Zarząd Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego dowiadujemy się, że ochrona obiektu sugerowała łomżyńskiemu zespołowi, aby zdjął odzież z klubowymi emblematami.
- Wobec tych skandalicznych wydarzeń żądamy od Podlaskiego Związku Piłki Nożnej stanowczej reakcji na zaistniałe incydenty, które miały miejsce w dniu 17.09.2023. - przede wszystkim odpowiedzi na pytanie: kto wyznaczył termin rozgrywania meczów w rozgrywkach młodzieżowych w porze rozgrywania spotkania Ekstraklasy. Jako Klub odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo naszych dzieci, które jest dla nas priorytetowe dlatego też informujemy, że w trosce o zdrowie zawodników nie będziemy uczestniczyć w żadnych ligowych meczach zaplanowanych w obecnej rundzie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, a każdy kolejny przejaw agresji wobec naszych zawodników - (DZIECI !!!!), do którego dojdzie na terenie każdego innego obiektu piłkarskiego w Białymstoku skutkować będzie całkowitą rezygnacją z udziału w meczach wyjazdowych w tym mieście - czytamy w oświadczeniu Młodzieżowego ŁKS.