Reklama

Andrzej Rogiewicz wicemistrzem Polski. Piękna sumka za srebro!

W niedzielę w Łódź odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie. Choć warunki pogodowe były sprzyjające, zawodnikom towarzyszył momentami silniejszy wiatr. Mimo to świetny występ zanotował Andrzej Rogiewicz, reprezentujący klub Prefbet-Sonarol Łomża.

Rogiewicz ukończył rywalizację na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal oraz ustanawiając nowy rekord życiowy - 2:17:23. Tytuł mistrza Polski wywalczył Mateusz Kaczor (RLTL GGG Radom) z czasem 2:15:33, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Dariusz Boratyński (KS AZS AWF Wrocław), osiągając wynik 2:19:15.

Bieg przez długi czas nie był prowadzony w szybkim tempie. Do 30. kilometra w czołówce brakowało zdecydowanych prób nadania wyższego rytmu, co mogło wpłynąć na końcowe rezultaty. Tym bardziej imponujący jest wynik Rogiewicza, który mimo taktycznego biegu zdołał poprawić swój rekord życiowy.

Reklama

Sam zawodnik po przekroczeniu linii mety przyznał, że zachował jeszcze rezerwy sił, co może zwiastować kolejne udane starty. Zadeklarował również chęć występu w nadchodzących mistrzostwach Polski w półmaratonie, które odbędą się w Gdynia. Ostateczna decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Podopieczny trenera Andrzej Korytkowski za swój sukces otrzymał nagrodę finansową w wysokości 25 tysięcy złotych. Zwycięzca biegu zainkasował o 5 tysięcy złotych więcej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości