W najbliższym czasie Szpital Wojewódzki w Łomży nie będzie realizował porodów dla pacjentek bez podejrzenia zakażenia COVID-19. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna.
Przypomnijmy, że oddział ginekologiczno-położniczy miał funkcjonować hybrydowo i przyjmować pacjentki zarówno bez podejrzenia zakażenia, jak i zakażone. Obecna sytuacja uniemożliwia jednak funkcjonowanie oddziału w taki sposób. O ważnej dla przyszłych mam zmianie informuje dziś Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.
" Ze względu na obecne realia epidemiczne związane z gwałtownie rozwijającym się stanem pandemii i wzrostem hospitalizacji zakażonych pacjentów Szpital Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w najbliższym czasie nie będzie realizował porodów dla pacjentek bez podejrzenia zakażenia Covid-19. Obecna sytuacja uniemożliwia funkcjonowanie oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodkowego w sposób hybrydowy. Decyzja organizacyjna podyktowana jest zapewnieniem bezpieczeństwa pacjentkom i noworodkom niezakażonym" - czytamy w przesłanym komunikacie.
Reklama
Oddziały dedykowane tylko dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia Covid 19:
Oddziały dedykowane tylko dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem Covid-19
Oddziały dedykowane dla pacjentów bez podejrzenia zakażenia Covid-19:
"Na oddziałach tzw. ,,niecovidowych”, zgodnie z ich przeznaczeniem realizowane są przyjęcia pilne i planowe oraz zabiegi operacyjne zgodnie z listą oczekujących. Pacjenci do przyjęć planowych przed przyjęciem mają wykonywane wymazy w kierunku Covid-19. W przypadku przyjęć pilnych wymazy są wykonywane przy przyjęciu i do czasu otrzymania wyniku pacjent jest hospitalizowany w izolowanej sali chorych.
ReklamaPoradnie specjalistyczne pracują bez zmian, przyjęcia realizowane są zgodnie z listą oczekujących. Rejestracja telefoniczna. Pacjenci zgłaszają się na umówione, konkretne dni i godziny. Zakłady diagnostyczne: Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej i Zakład Diagnostyki Obrazowej pracują i realizują wykonywanie badań diagnostycznych. Kontynuowane są także programy profilaktyczne" - informuje Jolanta Gryc.