Drużyna dziewcząt z łomżyńskiej "Czwórki" zdobyła III miejsce w finale Igrzysk Dzieci w koszykówce. Warto odnotować, że była to najmłodsza drużyna borąca udział w rozgrywkach. Do Łomży powędrował również puchar Fair Play.
Zawody odbyły się 19 grudnia w Zambrowie.
- Wydawało się to niemożliwe, a jednak udało nam się znaleźć w gronie najlepszych w województwie – komentuje sukces koszykarek trener drużyny Marcin Piotrowski. W skład zespołu Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa weszły dwie zawodniczki z klasy VI, trzy z klasy V oraz 9 zawodniczek z klasy IV.
Mimo ogromnej przewagi fizycznej przeciwniczek, team z Łomży okazał się lepszy technicznie. Pozwoliło to zająć reprezentacji "Czwórki" zaszczytne 3. miejsce. Do Łomży powędrował także puchar Fair Play, Aleksandra Lusa została najlepszą zawodniczką turnieju, a Maja Sierzputowska najlepszym obrońcą.
Drużyna czwórki: Aleksandra Lusa, Aleksandra Modzelewska, Aleksandra Grabowska, Maja Sierzputowska, Oliwia Łada, Oliwia Cwalina, Nikola Kozłowska, Karolina Laskowska, Oliwia Dąbrowska, Zofia Cichocka, Marta Dobrowolska, Pola Balewska, Natalia Jankowska i Justyna Dudas.
W turnieju wzięły udział 4 najlepsze zespoły z województwa podlaskiego reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 47 w Białymstoku, Szkołę Podstawową nr 3 w Zambrowie, Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży, Szkołę Podstawową nr 45 w Białymstoku.