Reklama

Brązowe sztafety "Prefbetu" na Mistrzostwach Polski [FOTO]

10/08/2015 05:53

Kolejne dwa medale na Mistrzostwach Polski wywalczyli zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO" Łomża. Podczas zawodów rozegranych w Łodzi 14 juniorów młodszych zdobyło 53 punkty i drużynowo wywalczyło 10. miejsce wśród 235 klubów z całej Polski.

Dziewczęta w składzie Weronika Kulawczyk, Magdalena Górska, Aleksandra Matejkowska i Diana Piotrowska oraz chłopcy Grzegorz Sokołowski, Gracjan Szczechowski, Piotr Kurządkowski i Jakub Strzelczyk po pasjonującej walce wywalczyli brązowe krążki.

Wszyscy pobiegli na miarę swoich możliwości, a ruszając na ostatnią zmianę obie sztafety wybiegały na czwartych lokatach, co w trudnej sytuacji stawiało kończących Jakuba Strzelczyka i Dianę Piotrowską. Nasi zawodnicy jednak dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem i poprawili się o jedną lokatę.

Reklama

- W przypadku chłopców dzięki świetnemu biegowi Kuby do srebra zabrakło zaledwie... 0,03 sekundy za to nad czwartym Radomiem mieliśmy aż 2 sekundy przewagi, natomiast medal dziewcząt został wywalczony w bardziej dramatycznych okolicznościach. Po otrzymaniu pałeczki Diana Piotrowska (PG Kobylin Borzymy) szybko wyprzedziła zawodniczkę z Sosnowca, jednak ta „przykleiła" się do Diany i zaatakowała na ostatniej prostej. Walka toczyła się bark w bark do 30 m przed metą. Nasza sprinterka minimalnie i z trudem się oderwała od rywalki, a wysiłek był tak duży, że Diana po przekroczeniu mety upadła i ratując się przed kontuzją upuściła pałeczkę co sędzia zakwalifikował jako... rzut pałeczką o ziemię za co grozi dyskwalifikacja. Po wyjaśnieniach zawodniczki chyba chcąc zachować twarz sędzia dał „tylko" żółty kartonik, który niczym nie skutkuje. Na filmie, który mamy nagrany widać ewidentnie, że nie miał racji „karząc" nasz zespół - relacjonuje Andrzej Korytkowski.

Ta sama zawodniczka dwie godziny wcześniej, biegnąc pod silny wiatr (-2,6), zajęła czwarte miejsce z czasem 25,51sek. Oprócz w/w na szczególne wyróżnienie zasługują jeszcze szósty Rafał Pogorzelski na 3000m (8:52,99) absolwent PG Kobylin Borzymy, który od września będzie uczniem Liceum Sportowego w Łomży, co powinno zaowocować jeszcze lepszymi wynikami, Mateusz Wysocki 8-my rzut dyskiem oraz rewelacyjna Ola Matejkowska z Łomży, która bardzo dobrze pobiegła w sztafecie oraz jako jedyna w biegach eliminacyjnych na 800m uzyskała rekord życiowy i awansowała do finału zajmując ósmą lokatę. Co ciekawe Ola do Łodzi przyjechała z 23. wynikiem.

Reklama

- Wynik drużynowy 53 punkty to najlepszy punktowy występ na OOM w historii ziemi łomżyńskiej. Poprzedni rekord wynosił 50pkt. i również należał do naszego klubu (Kraków 2009) - podkreśla Korytkowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości