Po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i po zaledwie trzech miesiącach przygotowań Justyna Korytkowska zdobyła swój 12. w karierze medal Mistrzostw Polski. Tym razem na jej szyi zawisł brązowy krążek wywalczony w biegu ulicznym na dystansie 5 km.
Zawody odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia w Siedlcach. Bieg w początkowej fazie był rozgrywany spokojnie, ale już po pierwszym kilometrze zawodniczki ostro przyspieszyły. Do około 3-3,5 km Justyna dotrzymywała kroku Dominice Napieraj (AZS AWF Wrocław) i Dominice Nowakowskiej (klub biegowy braci Petk Lębork), które ostatecznie zajęły pierwsze dwa miejsca.
Justyna stoczyła zwycięski pojedynek z Aleksandrą Lisowską (AZS UWM Olsztyn) o brązowy medal uzyskując czas 17:10. Jak podkreśla Justyna ze względu na krótkie przygotowania biegło się jej bardzo ciężko i medal do ostatniej chwili wisiał na włosku.