:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pożary i interwencje straży, Chaos ulewie! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/05/2019 20:18

Dzisiejsza (23.05) ulewa wywołała niemałe zamieszanie u wielu mieszkańców naszego regionu. Woda zalała drogi, podwórka, garaże i piwnice. Najgorsza sytuacja jest w miejscowości Siemień-Rowy. Strażacy zawodowcy i ochotnicy z okolicznych OSP mają pełne ręce roboty.

W wielu zakamarkach Podgórza widoczne były dzisiaj niebieskie "koguty" straży pożarnej. Woda zalewała podwórka, garaże, budynki gospodarcze i piwnice. Konieczne było użycie specjalistycznych pomp. Niższe pojazdy miały problem z przejazdem przez niektóre miejsca, gdzie gromadziła się woda, niosąc ze sobą patyki, gałęzie, a nawet szklane butelki.

Podgórze to nie jedyna miejscowość, w której interweniować musieli dziś strażacy. Podobne sytuacje miały miejsce w wielu rejonach powiatu łomżyńskiego, m.in. w Siemieniu Nadrzecznym, czy Krzewie i Kosakach. Najgorsza sytuacja jest w miejscowości Siemień-Rowy - tam zupełnie zalało miejscowość. Straty niektórych mieszkańców mogą być bardzo duże.

Jak przekazuje nam dyżurny KM PSP w Łomży, większość zdarzeń jest już załatwiona.

fot. nadesłane

lomza

Chaos po ulewie! [FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 21:17:15

    Niebywałe... po tylu ulewach mylomza się obudziło, szok!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 23:29:30

    Meljoracja, chyba wszyscy o tym zapomnieli. Nikt nie dba już o to zupełnie ☹️

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 23:29:53

    Meljoracja, chyba wszyscy o tym zapomnieli. Nikt nie dba już o to zupełnie ☹️

  • gość 2019-05-24 00:06:56

    Jak się dba tak się ma i nikt nic nie robi z tym nie długo to was zaleje lll

  • Gość - niezalogowany 2019-05-24 06:11:22

    Pierwszy komentator zalany w trupa i nie wie co bredzi. Żeby tylko nie siadał za kierownicę bo kuku może sobie zrobić.

  • Ż. R. - niezalogowany 2019-05-24 06:23:37

    Przy tym co wczoraj miało miejsce, to rowy melioracyjne wielkości koryta Narwi nic nie pomogą. Dwie sprawy, niebywała ilość wody, która spadła z nieba w tak krótkim czasie i ukształtowanie terenu, doprowadziły do tego. Przejeżdżałem wczoraj przez Pniewo i widziałem zrujnowany dobytek i ludzi w szoku po tym co się stało. Zamiast pisać pierdoły na forum zgłoście się do gminy, może Was zagospodarują do pomocy.

  • gość 2019-05-24 07:45:02

    najwiecej maja do stracenia rolnicy... bo rowy nie sa czyszczone a czemu?? Bo sami rolnicy nie płacą składek do spółek wodnych za czyszczenie... a druga sprawa wylesiania plus brak zbiorników retencyjnych robi swoje...

  • gość 2019-05-24 08:10:50

    ważne że 500+ jest reszta nie ma znaczenia

  • taka prawda - niezalogowany 2019-05-24 08:42:21

    Współczuję poszkodowanym. Ceny produktów rolnych wszyscy odczujemy niedługo...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-24 08:56:46

    Ważne że 500 plus ,ważne że wczesniejsza emerytura,ważne że 13 emerytura,ważne że ,500 dla niepełnosprawnych,ważne że leki dla seniorów,ważne że darmoe łóżko dla rodzica chorego dziecka w szpitalu, ważne że 500 dla osób niepełnosprawnych....hmmm a co ważne dla opozycji:zeby bylo jak bylo no i moze prawa lgbt....dobrze wy sie czujecie.

  • ktuś - niezalogowany 2019-05-24 09:09:04

    A mi to wszystko koło jaj lata.

  • gość 2019-05-24 09:21:58

    "ważne że 500+ jest reszta nie ma znaczenia"
    a kiedyś za peło nic nie było a reszta nie ma znaczenia ;)
    i kłamstwa donalda pieniędzy nie ma i nie będzie. I żeby żyło się lepiej.

  • gość 2019-05-24 13:04:22

    Na nic nie starcza kasy...dzięki 500+ i 13 emeryturom...

  • gość 2019-05-24 13:08:08

    Peło zostawiło nowe drogi,szybkie pociągi,nowe samoloty...a PIS? rozdaje kasę żeby na wioskach mogli pokupować sobie stare rumple z Niemiec.
    Co nam zostanie po PIS ? Kupa niemieckiej rdzy

  • gość 2019-05-24 15:05:27

    Tydzień po opadach znowu usłyszymy o suszy stulecia. I tutaj niestety widać słabość tego państwa. Zamiast zajmować się poważnymi i strategicznymi tematami ciągle słychać gównoburze na gównotematy. Rząd rozdaje pieniądze na lewo i prawo ku zadowoleniu gawiedzi. No ale jak jak to powiedział ostatnio premier módlmy się, żeby przestało padać ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • gość 2019-05-24 21:25:25

    Słabość państwa !

  • Gość - niezalogowany 2019-05-25 07:03:14

    Tak to jest kupić nie świadomie tanio działkę, ogrodzić się murem wybrukować posesję i nieświadomie zrobić sobie staw. Dziwię się że ludzie budują się w takich dołkach zagłębieniach ? A melioracja fakt. Sam mam działki i musiałem sporo prywatnie płacić by rowy były doprowadzone do porządku. Dzięki temu jak jest sucho to ziemia ma troszkę wilgoci z rowów ciągnie jak ulewy to zbierają nadmiar deszczówki. Proste. Niestety takie zaniedbania to wina lokalnej władzy.

  • gość 2019-05-26 07:47:11

    Chaos po ulewie to brak organizacji służb raczej lokalnych

Dodajesz jako: |