Mieszkanka gminy Wizna padła ofiarą oszustów. 34-latka chciała sprzedać za 2 złote niemowlęce spodenki, a ostatecznie straciła 6 tysięcy. Policja ponownie apeluje o rozsądek i czujność podczas korzystania z portali ogłoszeniowych.
Do łomżyńskiej komendy przyszła mieszkanka gminy Wizna i poinformowała, że padła ofiarą oszusta.
- 34-latka na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż za 2 złote niemowlęce spodenki. Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktował się z nią zainteresowany klient. Następnie otrzymała link, po kliknięciu którego miały wpłynąć pieniądze na konto. 34-latka weszła w przesłany link i wybrała swój bank. Strona, do której została przekierowana, była łudząco podobna do prawdziwej strony jej banku. Tam wpisała swój login oraz hasło. Kiedy po kilku godzinach kobieta sprawdziła swoje konto okazało się, że z jej rachunku zniknęło 6 tysięcy złotych, a kontakt z rzekomym kupującym się urwał - informuje KMP w Łomży.
Reklama
Policja ponownie apeluje o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych.
- Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień.