Reklama

Chcieli przejechać odcinkiem Via Baltiki, którego jeszcze nie ma. Jedna osoba w szpitalu [FOTO]

19/12/2021 22:55

W niedzielny wieczór (19.12.2021) doszło do nietypowego zdarzenia na końcowym fragmencie Via Baltiki, na nieukończonym jeszcze węźle Łomża Zachód. Nawigacja w mercedesie sprinterze wyprowadziła Litwinów w dużą hałdę piachu. Jedna osoba poszkodowana została zabrana do łomżyńskiego szpitala.

Informację o zdarzeniu łomżyńskie służby otrzymały około godz. 20.15. Na miejsce wskazane przez ogólnoeuropejski systemem szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych eCall zadysponowana została policja, pogotowie ratunkowe oraz trzy jednostki straży pożarnej - dwie z Łomży oraz jedna ze Szczepankowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mercedes sprinter, który poruszał się Via Baltiką na węźle Łomża Południe został błędnie pokierowany przez nawigację na jej nieukończony węzeł Łomża Zachód. Kierujący pojazdem nie zauważył tego, że wybrana trasa jest jeszcze niedokończona. Po kilku kilometrach, na wysokości miejscowości Sierzputy Młode, tam gdzie w szczerym polu kończy się trasa, auto z całym impetem pokonało dużą hałdę piachu i wypadło z drogi uderzając w jeszcze większe usypisko otoczone dużą ilością błota.

Reklama

Samochodem dostawczym podróżowali dwaj obywatele Litwy. Jeden z mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu został zabrany do szpitala.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama