Reklama

Chwila nieuwagi może kosztować życie. Służby ostrzegają przed wchodzeniem na lód [FOTO]

16/01/2026 09:14

Służby przypominają, że wchodzenie na zamarznięte zbiorki wodne jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragedią. Taki scenariusz ćwiczyli wczoraj strażacy z Łomży i okolic.

Temperatura powietrza jest na tyle niska, że na taflach zbiorników wodnych pojawił się lód. To jednak nie oznacza, że są one bezpieczne i można z nich korzystać jak ze sztucznych lodowisk. Dlatego policjanci codziennie kontrolują takie miejsca i sprawdzają, czy nie ma na nich bawiących się dzieci lub wędkarzy łowiących w przeręblu ryb.

Również inne służby przygotowują się taki scenariusz. Wczoraj strażacy z Łomży a także druhowie ochotnicy z Piątnicy, Drozdowa i Olszyn doskonalili umiejętności podejmowania osób poszkodowanych z wody po załamaniu się lodu.

Reklama

- Apelujemy również do mieszkańców o zachowanie ostrożności. Lód, nawet jeśli wygląda na gruby i stabilny, nigdy nie daje gwarancji bezpieczeństwa – jego nośność jest zmienna i zależy od wielu czynników, takich jak temperatura, czy też prądy wodne. Każde wejście na lód może zakończyć się tragedią i wymagać niebezpiecznej akcji ratowniczej, podczas której narażone jest życie zarówno poszkodowanego, jak i ratowników. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo – nie ryzykujmy i reagujmy, gdy widzimy osoby wchodzące na lód- przypominają strażacy.

Źródło: OSP Piątnica Aktualizacja: 16/01/2026 09:20
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości