W naszym regionie trwa budowa drogi S61. Jedną z uciążliwości jest "wahadło" na drodze wojewódzkiej 677, czyli w pobliżu obwodnicy Konarzyc.
Powstaje tam rondo, które połączy DW677 z nowym odcinkiem DK63. Ten połączy w przyszłości budowaną trasę Via Baltica z drogą Łomża-Zambrów. Na wskazanym odcinku DW677 obowiązuje ruch wahadłowy. Kierują nim ustawione sygnalizatory, których zadaniem jest wyświetlanie sygnałów tak, by jadący z przeciwnych stron kierowcy nie spotkali się na tym samym pasie ruchu.
Jak wynika z nagrania naszego Czytelnika, nie wszyscy wykazują się cierpliwością. Jeden z kierowców postanowił wyprzedzić zatrzymujące się pojazdy i wjechać na remontowany odcinek "na czerwonym".
Pamiętajmy, że pośpiech bywa złym doradcą!