Na parkiecie PG 2 w Białymstoku w sobotę 16 maja 2015 roku odbył się finał MAŁEJ LIGI ŻUBRÓW w minikoszykówce chłopców rocznika 2002. Z sukcesem wróciła z tych zawodów drużyna SP9 w Łomży, która zajęła trzecie miejsce.
Po rocznych zmaganiach na boiskach województwa podlaskiego i rozegraniu 50 meczy spośród dziewięciu zespołów do finału tej imprezy awansowali: Grodno nr 7, MOSiR Bielsk Podlaski, SP 19 Białystok i SP 9 Łomża.
Po emocjonujących pojedynkach, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Grodna nr 7 i to ona ostatecznie została zwycięzcą MLŻ rocznika 2002. Drugie miejsce zdobyła SP 19 Białystok, a trzecie SP 9 Łomża.
Drużyna SP 9 Łomża trenowana przez WOJCIECHA KAMIŃSKIEGO występowała w składzie: RAMOTOWSKI JAKUB, KONOPKO FILIP, ANUSEWICZ ADAM , TATKO JAKUB, BOĆ HUBERT, BARWIŃSKI PAWEŁ, SOKOŁOWSKI JAKUB, WĄDOŁOWSKI DAWID, KOTOWSKI ADAM, DYMEK HUBERT, OLSZEWSKI JAKUB, LIPIŃSKI DAWID.
Wyniki turnieju finałowego:
SP 19 Białystok – Grodno 7 24:48
SP 9 Łomża – MOSiR Bielsk Podlaski 35:30
SP 19 Białystok – SP 9 Łomża 59:27
Grodno 7 – MOSiR Bielsk Podlaski 39:14
SP 19 Białystok – MOSiR Bielsk Podlaski 40:30
SP 9 Łomża – Grodno 7 52:16
Klasyfikacja końcowa:
1.GRODNO nr 7
2.SP 19 BIAŁYSTOK
3.SP 9 Łomża
4.MOSiR Bielsk Podlaski
Po końcowym gwizdku bardzo zadowolony z występu swoich zawodników był trener SP 9 Łomża Wojciech Kamiński.
- Dzisiejszy turniej pokazał, że solidna i ciągła praca na zajęciach podnosi umiejętności koszykarskie zawodników oraz prowadzi do zwycięstw. Sam udział w tym turnieju już można uznać za spory sukces. Ze względu na znaczne osłabienie drużyny (brak Marcina Kozikowskiego) naszym celem było wywalczenie medalu co nam się udało i z czego się bardzo cieszę. Jeszcze raz chłopcy udowodnili, że można na nich liczyć i choć w mistrzostwach województwa podlaskiego wywalczyli „tylko" V miejsce to pokazali, że są jednym z lepszych w tym roczniku zespołem w województwie - podkreśla opiekun młodych koszykarzy.