Reklama

Duży bus kontra łoś. Zwierzę nie żyje! [FOTO]

08/04/2021 22:01

Łoś wybiegł na drogę krajową nr 64. Kierowca dostawczaka nie miał szans na wyhamowanie. Zwierzę zginęło na miejscu. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

Dziś około godziny 20 dyżurny łomżyńskiej policji otrzymał informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem na drodze krajowej nr 64, między Piątnicą a Elżbiecinem. W wyniku zdarzenia przednia część auta została kompletnie zniszczona. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, szczególnie tam, gdzie odcinki dróg oznaczone są specjalnymi znakami ostrzegawczymi. Trzeba mieć na uwadze, że kierowcy samochodów osobowych w zderzeniu z potężnym łosiem często doznają poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończyć się mogą nawet śmiercią.

Reklama

Funkcjonariusze zachęcają kierowców do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych", dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi korzystającym z aplikacji. Może tez sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości