Aż dwa z trzech miejsc na podium Halowego Pucharu Polski przypadły drużynom wyłonionym spośród zespołów uczestniczących w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej w Łomży. Choć nie udało się stanąć na najwyższym stopniu, to i tak sukces jest bardzo duży.
Wietrzna lecz ciepła niedziela 8 października w Sokółce na długo pozostanie w annałach amatorskich rozgrywek piłkarskich w Łomży. W halowym turnieju Pucharu Polski Futsal wzięło udział sześć najlepszych drużyn województwa podlaskiego: Krymar Białystok, Miasto Grajewo, Aby Do Przerwy z Łap, KS Biel SONAROL Jeziorko z ALPN Łomża, Dobroplast Zambrów z ALPN Łomża oraz Izbiszcze z Choroszczy.
Od samego początku było wiadomo, że żadna z drużyn nie przyjechała do Sokółki na sparing i zgodnie z zasadą "wszystko albo nic" przekładało się to na widowisko. Ilość statystyk pokazała, że w każdym, absolutnie w każdym ze spotkań wszyscy uczestnicy zostawiali przysłowiowe płuca na parkiecie. Nikt nawet na chwilę nie tracił koncentracji gdyż wiadomo, nawet najdrobniejsza chwila nieuwagi mogła skończyć się klęską.
Z grupy A w której rozstawione były zespoły Dobroplast, Krymar i Aby do Przerwy drużyna Dobroplast reprezentująca ALPN w Łomży wyszła z drugiego miejsca i walczyła o najniższe miejsce na podium z ekipą Miasta Grajewo. Z grupy B ekipa KS Biel rozstawiona była z drużynami z Grajewa i Choroszczy. Po naprawdę widowiskowej grze piłkarze z Jeziorka przeszli do finału z pierwszego miejsca.
W meczu o najniższe miejsce na podium w pojedynku Dobroplast Zambrów vs Miasto Grajewo czyli przyjaciele Maćka Bednarko lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący ALPN Łomża. Pojedynek był bardzo wyrównany, goście z Grajewa napędzili stracha chłopakom z ALPN-u, lecz ci potrafili wspiąć się na wyżyny ostatecznie wygrywajc 7: 6.
W meczu o wszystko zmierzyły się dwie najlepsze drużyny: Krymar z Białegostoku z obecnie najlepszą drużyną z ALPN, ekipą KS Biel SONAROL Jeziorko. Było to zdecydowanie najlepsze widowisko tego turnieju wraz z wcześniejszym pojedynkiem kolegów z łomżyńskiej ligi drużyną Dobroplast, którzy również walczyli z Krymarem, remisując 4:4. Nikt przez cały mecz nie był w stanie wykazać swojej wyższości w regulaminowym czasie gry. Grad strzałów na obie bramki, mnóstwo popisów i sztuczek piłkarskich z wykonaniu zawodników z obydwu drużyn pieczętowały fenomenalne parady bramkarzy. Radosław Kuzia genialnie spisywał się na zastępstwie w bramce KS Biel. Chłopaki w czerwonych koszulkach niczym demony z piekieł, co chwila starali się pokonać golkipera aniołów w bieli z ALPN. Żadne próby i żadne błagania, o choćby jedną więcej bramkę nikomu nic nie dały. Remis 3:3 zakończył ten fenomenalny mecz.
Jak to w wielkich turniejach bywa o miano najlepszego miały zdecydować rzuty karne, seria po trzy dla każdej z drużyn wydawałoby się wystarczy do rozstrzygnięcia tego, kto jest najlepszy na HPP w Sokółce. Nic bardziej mylnego, zarówno Krymar jak i KS Biel perfekcyjnie i z zabójczą precyzją wykonywali "wapno", bramkarze tym razem nie mieli nic do powiedzenia. Dopiero po drugiej turze rzutów karnych, gdy piłka ciut musnęła poprzeczkę po strzale zawodnika z KS Biel nie wpadając do siatki, dała zwycięstwo piłkarzom Białegostoku. Szał emocji i wybuch euforii to tylko nieliczne ze słów, jakie przychodzą na myśl po tym turnieju.
Śmiało można stwierdzić, że amatorskie rozgrywki piłkarskie na Podlasiu to święto futbolu pasjonatów amatorów. Dzięki Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz kilku Piotrowi Tarasewiczowi z BLS Białystok a także Robertowi Cierpikowskiemu z ALPN Łomża udało się zrealizować ten wspaniały turniej. Po raz kolejny drużyny z Łomży udowodniły, że zawsze walczą o najwyższe laury, być może nie zawsze sięgając chmur lecz udowadniają, że miejsce na "pudle" ma być dla nich zarezerwowane.
Wyniki:
Grupa A
KS Biel Sonarol Jeziorko - Miasto Grajewo 6:4 (1:1)
Miasto Grajewo - Izbiszcze 7:5 (2:2)
Izbiszcze - KS Biel Sonarol Jeziorko 8:14 (5:4)
Tabela - grupy A
1. KS Biel Sonarol Jeziorko 6 pkt 20:12
2. Miasto Grajewo 3 pkt 11:11
3. Izbiszcze 0 pkt 13:21
Grupa B
Dobroplast Zambrów - Krymar Białystok 4:4 (3:2)
Krymar Białystok - Aby do przerwy Łapy 11:1 (6:0)
Aby do przerwy Łapy - Dobroplast Zambrów 6:6 (4:6)
Tabela - grupy B
1. Krymar Białystok 4 pkt 15:5
2. Dobroplast Zambrów 2 pkt 10:10
3. Aby do przerwy Łapy 1 pkt 7:17
Mecz o 3. miejsce
Miasto Grajewo – Dobroplast Zambrów 6:7 (3:2)
Bramki: Górski x2, Hader, Paszkowski, Kozikowski, Doliwa - Caputa x4, Kapelewski x2, Konopko
Finał
KS Biel Sonarol Jeziorko - Krymar Białystok 3:3 (1:1) k. 4:5
Bramki:: Sowa x2, P.Bajkiewicz - Giczan, Chitruszko, P.Bajkiewicz (sam)
Najlepszy bramkarz: Radosław Kuzia (KS Biel Sonarol Jeziorko)
Najlepszy strzelec: Maciej Sowa (KS Biel Sonarol Jeziorko) – 7 bramek
Najlepszy zawodnik: Łukasz Giczan (Krymar Białystok)
- Już niebawem spróbujemy uruchomić pierwszą w Łomży Amatorską Ligę Halową, jako kontynuacja naszej pracy na rzecz rozwoju amatorskiej piłki w Łomży. Od 22 listopada pierwsza runda rozgrywek dla 8-10 drużyn by wśród drużyn amatorskich z Łomży i okolic móc wyłonić tę najlepszą na hali. Wszystkich serdecznie zapraszamy mimo ograniczonej liczby drużyn. Zapraszamy sympatyków piłkarskich do oglądania zmagań pasjonatów i zapaleńców gry w piłkę nożną - przekazuje Robert Cierpikowski z ALPN Łomża.
Więcej informacji o łomżyńskiej lidze można znaleźć na stronach:
http://www.orliklomza.ligspace.pl/index.php?mod=Home&ac=Home http://www.halpnlomza.ligspace.pl/index.php