Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda nie będzie już kierował Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Kwiecień jest ostatnim miesiącem pracy obecnego dyrektora.
„W związku ze złożonym w dniu 29 marca 2022 r. oświadczeniem o wypowiedzeniu stosunku pracy z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem rozwiązującym na dzień 30 kwietnia 2022 r., odwołuje się Pana Sławomira Dariusza Szajda ze stanowiska Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży z dniem 30 kwietnia 2022 r." - czytamy w uchwale zarządu województwa.
Sławomir Szajda kieruje łomżyńskim pogotowiem od października 2019 roku. Ukończył studia wyższe na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Białymstoku na kierunku analityka medyczna. Posiada specjalizację I stopnia z laboratoryjnej diagnostyki klinicznej oraz stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe w zakresie higieny i epidemiologii w opiece zdrowotnej. Jest również absolwentem studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.
Wkrótce powinien zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora WSPR w Łomży.
zdj. główne: Wrota Podlasia