Drugie miejsce w VI Turnieju Minikoszykówki Chłopców rozegranym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich zajęła drużyna UKS "Dziewiątka" Łomża.
Zwyciężył zespół AZS PWSZ Skierniewice, a na najniższym stopniu podium stanęli młodzi koszykarze z UKS"Trójka" Działdowo.
W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Oprócz gospodarzy z UKS "Dziewiątka" Łomża rywalizowały też drużyny z Pabianic, Żyrardowa, Skierniewic, Olsztyna, Nidzicy, Działdowa i Pisza. Najlepsi okazali się
młodzi koszykarze ze Skierniewic, ale wszystkie trzy zespoły, które znalazły się na podium uzyskały taki sam wynik 12 pkt. O kolejności decydowały więc kryteria dodatkowe.
Końcowa kolejność drużyn:
Najlepszymi zawodnikami (pierwsza piątka turnieju) wybrani zostali: Mateusz Zaręba (Skierniewice), Adam Szablanowski (Łomża), Kacper Jackowski (Działdowo), Krzysztof Sałachewicz (Żyrardów) i Kacper Mirowski (Olsztyn).
Najlepszym zawodnikiem UKS "Dziewiątka" Łomża wybrano Alana Zalewskiego, MVP turnieju Jakuba Domanowskiego (Skierniewice), najlepszym obrońcą Adama Filipkowskiego (Łomża), najlepszym rozgrywającym Szymona Prokopowicza (Działdowo), a najlepszym strzelcem - Eryka Gąsińskiego (Żyrardów).
Oprócz głównych rozgrywek przeprowadzone zostały również konkursy. I tak w drużynowym konkursie rzutów wolnych triumfował zespół PKK 99 Pabianice przed UKS "3" Żyrardów i UKS "3" Nidzica. W indywidualnym konkursie rzutów z pięciu pozycji najlepszy okazał się Szymon Prokopowicz (Działdowo), Kacper Mirowski (Olsztyn) i Jakub Domanowski (Skierniewice). Indywidualny konkurs rzutów wolnych wygrał natomiast Wojciech Wierzchowski (Pabianice) przed Krystianem Ziębińskim (Żyrardów) i Maxem Turskim (Pisz).
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka" Łomża, a współorganizatorami Podlaski TKKF, Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży, MOSiR w Łomży i Urząd Miejski w Łomży.